לקראת חג השבועות – חג החלב והגבינות

צור קשר:
חג השבועות חל בו' בסיוון, ביום החמישים לספירת העומר. כל אחד משהשמות שניתנו לחג חושף עוד קצת ממשמעותו. שבעת השבועות שסופרים מהיום הראשון של פסח ועד לקבלת התורה הם הסיבה לשמו – חג השבועות. חג הקציר, ניתן לו על שם קציר החיטים שהיה מתבצע בתקופה הסמוכה לחג, וששימש מנחה בפני ה'. חג הביכורים על שם הבאת הפירות הראשונים ממטעי פירות שבעת המינים כמנחה לבית המקדש. מנהגים נפוצים שנהוגים בחג, מלבד אכילת מאכלי חלב (כן, יש עוד מנהגים) הם קריאת מגילת רות, אשר סיפוריה מתרחשים בימי קציר החיטים וטקסי ביכורים של ריקודים, שירים והכנת טנא עשיר. יש כאלה שלומדים תורה כל הלילה במסגרת "תיקון ליל שבועות", ויש כאלה שלוקחים חלק במלחמות המים הידועות, אשר מקורן במנהג עתיק של יהודי צפון אפריקה.

פחות כבד – יותר קל

שניה לפני שניגשים לרכוש את כל סוגי הקרקרים, להכין קראמבל לעוגת הגבינה ולספור בכובד ראש קלוריות, אפשר להתנחם בערך המוסף של חגיגת מוצרי החלב - חגיגת המסורת היהודית. מנהג אכילת מוצרי החלב ישן נושן והתחיל דרכו בקרב יהדות אשכנז הקדומה, בעת אכילת מאכלים מתוקים של דבש וחלב בחג השבועות. האופי החקלאי של החג גם כן אחראי למנהג.

מטעמי שבועות אינם מזיקים לגזרה כמו סופגניות ממולאות ריבה, אוזני המן או מצות למכביר. לרוב מדובר במאכלים קלילים יותר, עם וורסיות דלות שומן, המלווים בירקות, או פשטידות ולחמים שונים. אכילה מבוקרת של אגף הפחמימות וריבוי אכילת ירקות וגבינות תגרום לאצבע לרעוד פחות בעת הקלקה על מחשבון הקלוריות. מוצרי החלב עשירים בחלבונים, סידן ו-וויטמינים. הרגישים ללקטוז יכולים ליהנות מהחג באמצעות תחליפים שונים או גבינות קשות הדלות יחסית בלקטוז, ומתעכלות ביתר קלות.

הקומבינציה של המסורת, הישראליות של הקוטג' והגבינה, יחד עם הטעם בפה, הוא השילוב המושלם של תזונה נכונה והנאה.

השירותים והמוצרים שלנו

אין חג במסורת היהודית שלא נחגג דרך הקיבה. האוכל הוא עמוד התווך של החגים ועל כן תמיד מושקע, טעים עם ניחוח של בית וחגיגיות. עבור אלו שהעמל לקראת החג מכניס אותם לחרדה קלה, דוכני המזון והקייטרינג הם הפתרון האידיאלי.

דוכני המזון מספקים טעם טוב בפה באמצעות מוצרים איכותיים והכנה מקצועית, כמעט כמו של אמא, תוך מתן שירות אמין ומקצועי ועתיר ניסיון של שנים בתחום. בקשות אישיות מתקבלות בברכה כחלק משירות שמעוניין לספק חוויה. תמיד יש מקום לדרישות הלקוח ליצירת אירוע אישי ואידיאלי. המטעמים כשרים, ולצד הקייטרינג הבשרי, קיים קייטרינג חלבי עשיר שיהפוך את חגיגת חג השבועות למסורתית והולמת. המטעמים המוצעים נעים ממנה ראשונה ועד לקינוח, מעמדת טאבון ועד למתוקים עשירים. החוויה שמספקים המוצרים והשירות, יחד עם אורחים שבעים, הוא המתכון המושלם לחגיגת החג.

בין לקוחותינו

  • בנק לאומי
  • כביש 6
  • קופת חולים כללית
  • סלקום
  • מובילי דרוד
  • מנורה מבטחים
  • AIG
  • שלמה Sixt
  • מזרחי טפחות
מחפשים דוכני מזון לאירוע שלכם? לייעוץ והצעת מחיר